четвер, 6 серпня 2015 р.

Енергетичні напої - користь чи шкода для здоров’я?



У всьому світі енергетичні напої користуються великою популярністю у підлітків і молоді. У продажу є всілякі напої, мають різні назви і виробників. Вони продаються скрізь: і в невеликих павільйонах і у величезних супермаркетах, на дискотеках та в спортивних залах, вони недорогі і доступні за ціною багатьом громадянам, навіть дітям.

Енергетичні напої приваблюють покупця своїми барвистими алюмінієвими баночками. А так само нав’язливою рекламою, яка гарантує людині, щодня вживає енергетик-успіх в кар’єрі та великі досягнення в спорті, задоволення, «окриленість», богатирську силу і працездатність.
Можна все ніч гратися на дискотеці, і якщо раптом втомишся чи захочеш спати, то можна просто підкріпитися ще однієї баночкою, і сон як рукою зніме, а від втоми не залишиться й сліду. І багато хто вважає, що енергетики вживати модно і круто, і дня без них не можуть прожити.

Енергетичні напої. Склад.

Енергетичні напої або енергетики – це газовані безалкогольні або слабоалкогольні напої, тонізуючі і стимулюючі нервову систему, які легко засвоюються нашим організмом, додають нам енергію, бадьорять, допомагають боротися з сонливістю і втомою, підвищують настрій, розумову і фізичну працездатність.
Що ж за чудодійні речовини містяться у складі енергетичних напоїв?
Основним компонентом енергетичних напоїв є кофеїн. Кофеїн-це стимулятор, він міститься в каві, в чаї. Він збудливо діє на нервову систему, підвищує працездатність і витривалість, знімає втому, швидко відновлює тонус м’язів і наповнює організм енергією, поліпшує настрій, створює відчуття припливу сил, бадьорить.
В деякі види напоїв додаються рослинні стимулятори, що містять кофеїн – екстракт женьшеню, гуарани, а так само теобрамін-речовина, що міститься разом з кофеїном в какао і таурин, які так само сприяють підвищенню енергії.
У складі енергетичних напоїв містяться вуглеводи – глюкоза і сахароза. Глюкоза швидко всмоктується в кров і так ж наповнює енергією всі органи. Вітаміни групи B і C, а так само всілякі хімічні добавки – ароматизатори, консерванти, підсилювачі смаку і кислотності, барвники, харчові добавки та інша хімія.
Для того щоб напій став газованим в нього додається вуглекислий газ.

Енергетичні напої. Шкода

Здавалося б всім хороший енергетик, швидко діє і ефект триває 3-4 години, та й зручний у використанні відкрив баночку і наповнився енергією.
Тоді чому в деяких країнах, таких як Франція, Норвегія і Данія продаж енергетичних напоїв заборонена в магазинах, а купити їх можна тільки в аптеках. В Австралії, в Новій Зеландії так само є заборона на продаж і виробництво енергетиків. А в Америці заборонені енергетики з кофеїном і алкоголем. У Болгарії особам, молодшим 18 років заборонено продавати напої.
У Росії в Держдуму був внесений законопроект про вилучення енергетичних напоїв з продажу в освітніх, спортивних, медичних установах, а так само про заборону продажу неповнолітнім особам.
В яких кількостях можна вживати енергетичні напої, і якої шкоди вони можуть принести для здоров’я людини?
Для того щоб відчувати себе бадьорим і бути здоровим енергетичні напої можна вживати в певні моменти, коли на організм впливають тривалі навантаження, під час складання іспитів, але в обмежених кількостях не більше однієї баночки в день, і не заважати їх ні в якому разі з алкоголем та не вживати разом з іншими продуктами, що містять кофеїн.
Отже, варто задуматись…