Банани дають нам багато енергії на цілий день, але їсти їх перед сном не варто, адже так ви не встигнете спалити калорії, які в них містяться.
Смачні, поживні та ситні, банани – це ідеальний перекус протягом дня, але, якщо їх неправильно включити до свого раціону харчування, ефект від споживання бананів може бути не зовсім позитивним. Дізнайтеся, як по максимуму використовувати численні корисні властивості бананів саме сьогодні!
У цій статті ми розповімо деякі найцікавіші факти про поживність бананів, а також дамо декілька порад, як використовувати їх для схуднення, а не навпаки набирати зайву вагу.Поживна цінність
У 100 грамах банану міститься близько 100 калорій, 1 грам білку, 25 грамів вуглеводів та трохи менше ніж 28 грамів жиру. Крім того, у банані є ще 3 грами клітковини.
Банани багаті на вітаміни В6 та С, фолієву кислоту і такі мінерали, як магній та калій.
Банани багаті на крохмаль
Хоча банани і вважаються корисним фруктом, за своїми поживними характеристиками вони твердо посіли крохмальну позицію поруч із картоплею, крупами, борошном та арахісом. Ця інформація допоможе вам правильно додавати банани до свого раціону харчування та поєднувати їх з іншими продуктами, аби вони приносили якомога більше користі та поживних речовин.
Коли потрібно їсти банани?
Крохмаль дарує вашому організму енергію, але також добре відомо і те, що він повільно перетравлюється. Саме тому його не рекомендовано вживати перед сном або на вечерю, адже це може навпаки спричинити до появи небажаних кілограмів. Все, що ви їсте ввечері або перед сном, повинне бути легким та швидко перетравлюватися.
Втім, крохмаль на сніданок – це неймовірний додаток, адже він забезпечить вас енергією на цілий день.
Протягом дня банани найкраще їсти зранку та по обіді. Саме тоді, коли у вас стається приступ голоду, швидко біжіть за бананом, а не за ще одним пончиком чи печивом, які призведуть до появи зайвих кілограмів. Для того, аби відчувати ситість, не вживаючи багато цукру, їжте банан. Ну і крім того, хто є зможе встояти перед смачним, класним та зручним фруктом, щоб взяти з собою на перекус?
Також ми радимо вам їсти не більше одного банану на день, власне через те, що він має таку складну поживну цінність.
Користь бананів для здоров’я
Один банан в день, дасть вам змогу скористатися такими його корисними властивостями:
- Знижує рівень холестерину
- Регулює проблеми з кишківником
- Зменшує м’язові спазми
- Швидко забезпечить вас енергією, саме тому банан – це чудовий вибір для активної молоді, аби запобігти виникненню втоми або фіброміалгії чи побороти їх
- Регулює нервову систему та допомагає побороти відчуття неспокою та дратівливість
- Природній спосіб лікування анемії
- Зменшує гіпертонію
- Знижує ризик виникнення інсульту
- Діє як натуральний антацид
- Зменшує відчуття нудоти та блювоту під час вагітності
- Допомагає при виразці
- Знімає спазми та болі при менструації
- Допомагає зменшити тягу до тютюну
- Вагітним жінкам банан не лише допоможе зменшити відчуття нудоти, а й покращить діяльність травної системи, надасть енергії без ризику появи небажаних кілограмів. Крім того, у ньому міститься фолієва кислота.
Як їсти банани
Все, що вас обмежує – лише ваша уява та кількість свіжих і стиглих бананів. Якщо ви їстимете зелені банани, пам’ятайте, що вони важко засвоюються травною системою. Спробуйте декілька з наступних порад щодо впровадження бананів у ваш раціон харчування.
- Додавайте до шейків для вершкового та солодкого смаку. Якщо ви хочете перебити смак інших корисних, але не таких смачних фруктів та овочів, додавайте до них банан.
- Приготуйте морозиво: почистіть дуже спілі банани та заморозьте їх. Після того, як вони заморозяться, збийте їх у блендері з вашим улюбленим натуральним йогуртом. Можете їсти одразу ж або покласти у морозильник та залишити на потім. Додайте шоколад або ваш улюблений топінг.
- Використовуйте замість цукру, аби додати смаку чи вологи до тіста вашого печива або іншої випічки.
- Запікайте банан з корицею і отримаєте швидкий та компактний перекус.
- Помніть стиглі банани вилкою та змішайте з вашим улюбленим какао, абиприготувати корисну для здоров’я мазанку без лактози, цукру та борошна.
Немає коментарів:
Дописати коментар