Більшість дітей приходить до школи з гарним зором, проте згодом їхній зір погіршується. Коли школярі "гризуть" граніт науки, то страждають в першу чергу не зуби, а очі: учні багато пишуть і читають. Через надмірне навантаження на зорову систему виникає короткозорість. Цього можна уникнути, дотримуючись правил профілактики зору дитини.
- Слідкуйте за поставою - при «кривій» спині порушується кровопостачання головного мозку, яке й провокує проблеми зору. Запам'ятайте: відстань між книгою і очима має бути не менше 25-30 см.
- Частіше давайте очам відпочинок. Навіть якщо зір дитини нормальний, він повинен робити перерву між заняттями кожні 40 хвилин, а при наявності слабо вираженої короткозорості - кожні півгодини. Під час перерви краще не сидіти на одному місці, а побігати, пострибати, подивитися у вікно.
- Організуйте правильне освітлення. Світло на робочий стіл повинно падати з лівого боку, ввечері на столі обов'язково повинна стояти лампа - при тьмяному освітленні очі перенапружується.
- Постарайтеся, щоб дитина довго не сиділа перед телевізором, а якщо вже сидить, то чітко напроти і на відстані не меншій ніж три метри.
- Включіть в раціон корисні для очей продукти: сир, кефір, відварену морську рибу, морепродукти, печінка, моркву, капусту. Давайте чорницю, брусницю, журавлину і обов'язково зелень: петрушку і кріп.
- Щодня робіть разом з дитиною основний комплекс гімнастики для очей, Соляризація і пальмінг. Перетворіть ці процедури в гру.
- Шановні батьки, не сваріться! Потрібно замислюватись на тим, що можливо причина не в дитині, а у ваших взаєминах з другою половинкою? Діти дуже чутливі, і стрес в сім'ї може позначитися на здоров'ї дитини в цілому і зору зокрема.
Правила для здорового зору дитини
Марина Воронцова, Центр "Зір по Бейтсу"
Джерело: best-see.com