понеділок, 24 жовтня 2016 р.
Як дітям і батькам спілкуватися в соціальних мережах
Організатори Австралійської урядової освітньої програми з безпеки в інтернеті Cybersmart стурбовані питанням - як дітям і батькам спілкуватися в соціальних мережах.
Передумовою для ряду досліджень стало припущення, що діти соромляться своїх батьків, а батьки позбавляють дітей особистого простору.
Раніше діти і підлітки вели особисті щоденники, де таємно від батьків описували свої почуття і переживання. Сьогодні вони воліють викладати фотографії в Instagram, писати в Twitter про наболіле і ділитися враженнями від минулої вечірки в Facebook і «ВКонтакте». У той же час і батьки не відстають від дітей. Багато додають у друзі своїх дітей скрізь, де тільки можна, і починають активно втручатися в їх соціальне життя. Виходить, що у дитини практично зникає особистий простір і не залишається нічого, прихованого від очей батьків.
Щоб зберегти теплі відносини один з одним, варто менше втручатися в особисте життя в інтернеті. Так, можна дивитися фотографії і читати записи на Facebook про останню подорож. Особливо якщо ви живете окремо: це нормально і навіть дуже добре - цікавитися життям один одного. Але тут, як і в усьому іншому, треба знати міру. Батькам не варто коментувати і «лайкати» все підряд або дорікати дитини в чомусь, що вам не сподобалося в його стрічці - так можна тільки зруйнувати відносини.
Дітям варто навчитися адекватно реагувати на інтерес батьків до їхнього особистого життя. Все-таки за допомогою інтернету у батьків з'явилося набагато більше можливостей спостерігати за життям дітей і бути її частиною. А це напевно робить їх щасливими.
Краще розмовляти з дітьми наживо, а не коментувати їх записи в соціальних мережах.
Австралійська урядова освітня програма з безпеки в інтернеті Cybersmart говорить: краще більше розмовляти з дітьми наживо, ніж коментувати їх записи в соціальних мережах. Якщо хтось із батьків дитини публічно поставить його в незручне становище, він втратить довіру, і дитина продовжить спілкуватися з друзями через іншу соціальну мережу. З іншого боку, і сама дитина може приховати в соціальній мережі інформацію від батьків, попрацювавши з налаштуваннями приватності. У такому випадку краще пояснити мамі з татом, чому соціальна мережа повинна залишатися особистим простором.
Психолог Сара Койн: «Я працюю з дітьми та їх батьками весь час, і головне, чим ми займаємося, - це установка адекватних меж у відносинах. Якщо у батьків є побоювання з приводу зміни поведінки їхньої дитини, або вони вважають, що його хтось залякує, тоді я б порадила побільше брати участь у його житті. Але якщо все добре і немає ніяких побоювань і тривог, то, навпаки, потрібно тримати помірну дистанцію».
А як з цим питанням йдуть справи у Вашій родині?
Інтелект дитини залежить від їжі
Рівень інтелекту дорослої безпосередньо залежить від раціону його харчування в дитинстві, довели вчені з Брістольського університету.Дослідники спостерігали за групою дітей, починаючи з 3-х річного віку до 8,5 років. З'ясувалося, що найнижчий IQ був у школярів, яких в ранньому віці не обмежували в солодкої і жирної їжі. Навіть, якщо в старшому віці дитина отримувала більш здорову їжу, то тенденція низького рівня IQ збереглася. Найбільш високий рівень інтелекту показали школярі, чиї батьки стежили за здоров'ям дитячого раціону з перших років життя. Вчені пояснюють, що мозок дитини найбільш інтенсивно розвивається до 3-х років, тому від якості дитячого харчування залежить не тільки фізичне, а й розумовий розвиток.
Інтер'єр дитячої школяра
Коли дитина йде в школу, все в його житті змінюється: його режим стає іншим, у нього з'являються нові інтереси і потреби. Виходячи із змін у житті дитини, має змінюватися і його дитяча кімната.
Пропонуємо вам дізнатися, якою має бути кімната для учня середньої школи і старшокласника, щоб ваша дитина відчувала себе комфортно.
Дитяча для учнів середньої школи
Підписатися на:
Дописи (Atom)